Komunikaty prasowe

BZ WBK Leasing poszerza współpracę z CEB na rzecz tworzenia i utrzymywania efektywnych miejsc pracy wśród MŚP

Umowa między BZ WBK Leasing a Bankiem Rozwoju Rady Europy (Council of Europe Development Bank – CEB) podpisana 1 czerwca, opiewa na łączną kwotę 100 milionów euro. Jest to kolejna inicjatywa tego typu – poprzednio kredyt wyniósł 50 milionów euro – dzięki której Spółka sfinansowała w sumie blisko 4 tys. umów z ponad 3 tys. klientów z całej Polski.

Więcej »

„Leasing Index” – Prognoza ekspansji zagranicznej MŚP

Jak wynika z badania „Leasing Index” zrealizowanego wśród firm MŚP planujących rozwój skali działalności, 17 proc. deklaruje że już działa na rynkach zagranicznych, a kolejne 20 proc. rozważa zagraniczne rynki dla swoich produktów. Motywatorem takich działań jest głównie chęć dynamicznego rozwoju i realizacji przyjętej przez firmę strategii.

Więcej »

BZ WBK Leasing – rekord za rekordem

2016 to kolejny z rzędu rekordowy okres dla całej branży leasingowej, która jak podaje ZPL sfinansowała środki trwałe o wartości ponad 57 mld PLN, czyli o +15,6 proc. więcej niż przed rokiem. Dla BZ WBK Leasing to kolejny, już piąty z rzędu, rekordowy rok. W 2016 roku BZ WBK Leasing sfinansował środki trwałe o historycznej wartości netto wynoszącej ponad 4 mld PLN.

Więcej »

„Leasing Index” – Leasing nadal będzie napędzał rozwój MŚP

Jak wynika z badania „Leasing Index” istnieje interesująca korelacja między planowanymi wydatkami na rozwój, a świadomością korzyści, jakie przynosi finansowanie leasingiem. Spośród firm, które już korzystały z leasingu aż 55 proc. deklaruje, że zamierza poszerzać zakres swojej działalności. Spośród tych, które nie mają doświadczeń z tego typu usługą, inwestować zamierza 25 proc. Zatem Ci przedsiębiorcy z segmentu MŚP, którzy mają doświadczenie z leasingiem ponad dwukrotnie częściej inwestują.

Więcej »

„Leasing Index” – Plany rozwojowe firm z segmentu MŚP

Badanie przeprowadzone na zlecenie BZ WBK Leasing wskazuje, że 35 proc. firm z sektora MŚP planuje inwestycje związane z rozwojem. Choć jest to pozornie dobra wiadomość, to jednocześnie płynie z niej informacja, że 65 proc. firm nie zamierza inwestować w rozwój, czyli ich celem jest przetrwanie. Czy w gospodarce faktycznie jest tak źle?

Więcej »

Startuje program finansowania inwestycji przedsiębiorczych kobiet

Polska znajduje się w czołówce krajów europejskich, w których rośnie przedsiębiorczość wśród kobiet. Udział firm, które prowadzone są przez kobiety pośród wszystkich polskich przedsiębiorstw wynosi 33,4 proc. (średnia unijna to 31 proc.). Sprzyja temu fakt, że w naszym kraju kobiety stanowią więcej niż 50% społeczeństwa, również ponad połowa osób w wieku produkcyjnym to płeć piękna. W odpowiedzi na potrzeby rynku BZ WBK Leasing przygotował program wsparcia finansowania inwestycji dla przedsiębiorczych kobiet.

Więcej »

Wszystkie komunikaty »

 

Kontakt dla mediów

Maria Janiak

Maria Janiak
+48 514 816 185
Maria.A.Janiak@bzwbk.pl

 

2017 © BZ WBK Leasing S.A

BZ WBK Leasing S.A. z siedzibą w Poznaniu, adres: ul. Kolorowa 8, 60-198 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000026084, NIP: 521-12-95-779, kapitał zakładowy 250.000.000 zł w całości wpłacony.
Leasing - korzystne finansowanie
W ofercie BZ WBK Leasing są produkty takie jak leasing operacyjny i finansowy oraz pożyczki dla rolników. Firma finansuje m.in. środki transportu: samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe potrzebne w przedsiębiorstwach różnego typu. W ofercie ma także finansowanie profesjonalnych maszyn, urządzeń i linii technologicznych dla różnych branż. Usługi przeznaczone są dla nowoczesnych firm, które cenią sobie rzetelność propozycji finansowej.

Kontakt z doradcą

Obsługa Klienta

Kontakt dla mediów

Dane teleadresowe

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm