Komunikaty prasowe

„Leasing Index” – Prognoza ekspansji zagranicznej MŚP

Jak wynika z badania „Leasing Index” zrealizowanego wśród firm MŚP planujących rozwój skali działalności, 17 proc. deklaruje że już działa na rynkach zagranicznych, a kolejne 20 proc. rozważa zagraniczne rynki dla swoich produktów. Motywatorem takich działań jest głównie chęć dynamicznego rozwoju i realizacji przyjętej przez firmę strategii.

Więcej »

BZ WBK Leasing – rekord za rekordem

2016 to kolejny z rzędu rekordowy okres dla całej branży leasingowej, która jak podaje ZPL sfinansowała środki trwałe o wartości ponad 57 mld PLN, czyli o +15,6 proc. więcej niż przed rokiem. Dla BZ WBK Leasing to kolejny, już piąty z rzędu, rekordowy rok. W 2016 roku BZ WBK Leasing sfinansował środki trwałe o historycznej wartości netto wynoszącej ponad 4 mld PLN.

Więcej »

„Leasing Index” – Leasing nadal będzie napędzał rozwój MŚP

Jak wynika z badania „Leasing Index” istnieje interesująca korelacja między planowanymi wydatkami na rozwój, a świadomością korzyści, jakie przynosi finansowanie leasingiem. Spośród firm, które już korzystały z leasingu aż 55 proc. deklaruje, że zamierza poszerzać zakres swojej działalności. Spośród tych, które nie mają doświadczeń z tego typu usługą, inwestować zamierza 25 proc. Zatem Ci przedsiębiorcy z segmentu MŚP, którzy mają doświadczenie z leasingiem ponad dwukrotnie częściej inwestują.

Więcej »

„Leasing Index” – Plany rozwojowe firm z segmentu MŚP

Badanie przeprowadzone na zlecenie BZ WBK Leasing wskazuje, że 35 proc. firm z sektora MŚP planuje inwestycje związane z rozwojem. Choć jest to pozornie dobra wiadomość, to jednocześnie płynie z niej informacja, że 65 proc. firm nie zamierza inwestować w rozwój, czyli ich celem jest przetrwanie. Czy w gospodarce faktycznie jest tak źle?

Więcej »

Startuje program finansowania inwestycji przedsiębiorczych kobiet

Polska znajduje się w czołówce krajów europejskich, w których rośnie przedsiębiorczość wśród kobiet. Udział firm, które prowadzone są przez kobiety pośród wszystkich polskich przedsiębiorstw wynosi 33,4 proc. (średnia unijna to 31 proc.). Sprzyja temu fakt, że w naszym kraju kobiety stanowią więcej niż 50% społeczeństwa, również ponad połowa osób w wieku produkcyjnym to płeć piękna. W odpowiedzi na potrzeby rynku BZ WBK Leasing przygotował program wsparcia finansowania inwestycji dla przedsiębiorczych kobiet.

Więcej »

„Leasing Index” – ocena usług leasingowych w Polsce

Z badań „Leasing Index” wynika, że ponad 90 proc. przedsiębiorstw z segmentu MŚP w Polsce ocenia dobrze lub bardzo dobrze współpracę ze swoim leasingodawcą.

Więcej »

„Leasing Index” – kryteria wyboru firmy leasingowej

Z badań „Leasing Index” zrealizowanych na zlecenie BZ WBK Leasing wynika, że 35 proc. przedsiębiorców z segmentu MŚP kieruje się kryterium ceny przy wyborze firmy leasingowej. Z roku na rok rośnie jednak rola kryteriów poza cenowych.

Więcej »

„Leasing Index” – wyniki badań leasingu w Polsce

Z badań „Leasing Index” przeprowadzonych przez PMR Research na zlecenie BZ WBK Leasing wynika, że korzystanie z leasingu (obecnie lub w przeszłości) deklaruje 36 proc. polskich przedsiębiorstw segmentu MŚP.

Więcej »

Leasing bardziej dostępny dzięki współpracy z POLFUNDEM

Przedsiębiorcy, którzy chcą sfinansować w BZ WBK Leasing przedmioty wymagające dodatkowego zabezpieczenia, mogą teraz skorzystać z poręczenia Funduszu Poręczeń Kredytowych POLFUND.

Więcej »

BZ WBK Leasing – dalsze wzrosty na rynku

W ciągu trzech kwartałów 2016 r. BZ WBK Leasing sfinansował ruchomości o łącznej wartości 2,83 mld zł netto, tj. o +9,6 proc. większej niż przed rokiem, a na rynkach pozarolniczych +25,6 proc.

Więcej »

BZ WBK Leasing znów sfinansuje grunty

Zmiany w ustawie o obrocie gruntami, które weszły w życie 30 kwietnia br. spowodowały zastój na rynku finansowania ziemi rolnej. Instytucje finansowe wycofały się z takich transakcji ze względu na ograniczoną możliwość ich zabezpieczenia. Nowelizacja ustawy, która weszła w życie w sierpniu spowodowała, że finansowanie gruntów rolnych jest ponownie dostępne w ofercie BZ WBK Leasing.

Więcej »

Gwarancja stałej raty

Klienci BZ WBK Leasing mogą zagwarantować sobie stałą ratę leasingu, niezależnie od zmian stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej i zmian stawki WIBOR-u. Dzięki temu klienci mogą przewidzieć przyszłe wydatki i lepiej zaplanować inwestycje.

Więcej »

BZ WBK Leasing – otrzyma 150 mln USD na finansowanie firm prowadzonych przez kobiety

Międzynarodowa Korporacja Finansowa (IFC), organizacja wchodząca w skład Grupy Banku Światowego, udzieliła BZ WBK Leasing kredytu o wartości 150 milionów dolarów. Celem pożyczki jest ułatwienie dostępu do finansowania inwestycji firmom prowadzonym przez kobiety oraz małym przedsiębiorstwom, co ma wspierać zrównoważony wzrost gospodarczy.

Więcej »

BZ WBK Leasing – umocnienie pozycji w rynkach pozarolniczych

Pierwsze półrocze to kolejny rekordowy okres dla BZ WBK Leasing, który sfinansował ruchomości o łącznej wartości blisko 2 mld zł netto, tj. o 11,6% więcej niż przed rokiem, a wzrost na rynkach pozarolniczych wyniósł ponad 31% r/r. W pierwszym półroczu br. branża leasingowa sfinansowała środki trwałe o wartości netto 28,1 mld zł, czyli o 17,7 proc. więcej niż przed rokiem. Wyniki są lepsze od prognozowanych.

Więcej »

Umowa leasingu - na co zwrócić uwagę

Umowa leasingu zobowiązuje przedsiębiorcę do przestrzegania określonych warunków. Przed podjęciem decyzji o finansowaniu środka trwałego leasingiem, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z zapisami umowy. Są one kluczowe, gdyż wskazują na prawa i obowiązki obu stron.

Więcej »

Najwyższy standard finansowania

BZ WBK Leasing, jako jedyna firma leasingowa, otrzymał wyróżnienie od organizatorów Banking Forum 2016 za wyznaczanie najwyższych standardów rynkowych w finansowaniu inwestycji. XI edycja wydarzenia tradycyjnie przyciągnęła najważniejsze osoby ze świata finansów. W licznych panelach dyskusyjnych, debatach i wystąpieniach wzięło udział 769 osób zarządzających polską branżą finansową.

Więcej »

Maszyny rolnicze KFMR KRUKOWIAK z finansowaniem fabrycznym

Od kwietnia br. rolnicy mogą sfinansować specjalistyczne maszyny do ochrony upraw z oferty KFMR „KRUKOWIAK” w ramach finansowania fabrycznego KRUKOWIAK Finance. Partnerem finansowym programu został BZ WBK Leasing, lider w sektorze finansowania maszyn i urządzeń w Polsce.

Więcej »

Rekordowy początek roku dla BZ WBK Leasing

W pierwszym kwartale br. branża leasingowa sfinansowała środki trwałe o wartości netto 13 002,4 mld zł, czyli o 23 proc. więcej niż przed rokiem. Wyniki są wyższe od prognozowanych. To również rekordowy okres dla BZ WBK Leasing, który umocnił trzecią pozycję na rynku finansując aktywa o wartości blisko 1 mld zł netto, tj. o 25 proc. więcej niż przed rokiem.

Więcej »

Finansowanie rolnictwa to nie tylko maszyny i urządzenia, rolnicy coraz częściej finansują samochody

Możliwości inwestycyjne polskiego rolnictwa są bardzo wysokie, a sami rolnicy coraz częściej szukają atrakcyjnych produktów finansowych. Wszystko po to, by ich gospodarstwa były nowoczesne i wydajne. Dlatego BZ WBK Leasing wprowadza ważne zmiany w finansowaniu samochodów osobowych i dostawczych oraz maszyn przy pomocy pożyczki oraz leasingu.

Więcej »

Weź pożyczkę podczas targów AGROTECH i zyskaj nawet 500 zł

BZ WBK Leasing, lider finansowania sektora maszyn i urządzeń w Polsce, przygotował promocję dla klientów, odwiedzających stoisko firmy na tegorocznych targach AGROTECH w Kielcach. Można zyskać 500 złotych na ubezpieczenie przedmiotu pożyczki. Dodatkowo każdy odwiedzający stoisko firmy będzie mógł przetestować swoje umiejętności prowadzenia ciągnika rolniczego na specjalnym symulatorze bezpiecznej jazdy traktorem.

Więcej »

Nowe ciągniki Kubota bez odsetek aż na 5 lat

Od teraz zakup nowego ciągnika firmy Kubota jest w zasięgu ręki rolników, dzięki ofercie pożyczki w ramach Kubota Finance. Oprocentowanie 0% połączone z okresem finansowania aż do 60 m-cy – tym charakteryzuje się nowa oferta. Program finansowania fabrycznego ciągników oraz maszyn i urządzeń rolniczych firmy Kubota, został uruchomiony w 2014 roku i cieszy się dużą popularnością wśród rolników – co drugi ciągnik Kubota sprzedawany jest za pomocą programu finansowania fabrycznego.

Więcej »

Kolejny rekordowy rok dla BZ WBK Leasing

2015 to kolejny rekordowy rok dla całej branży leasingowej, która zgodnie z danymi opublikowanymi przez Związek Polskiego Leasingu, sfinansowała środki trwałe o najwyższej w historii wartości blisko 50 mld zł, czyli o +16,3 proc. więcej niż przed rokiem. Dla BZ WBK Leasing 2015 to również rekordowy, czwarty już z rzędu rok, w którym Spółki Leasingowe BZ WBK sfinansowały środki trwałe o łącznej wartości netto ponad 3 712,61 mln zł, osiągając dynamikę +31,4 proc. r/r. Finansując maszyny i urządzenia o wartości netto 1 880,92 mln zł, po raz kolejny BZ WBK Leasing jest liderem w tym segmencie. Wzrost o 28,4 proc. oznacza przebicie rynku o 16,7 proc., który w tym czasie urósł o +11,7 proc. Wartość netto sfinansowanych przez spółkę pojazdów to 1 595,29 mln zł (+21,3 proc. r/r).

Więcej »

STIGA w leasingu 101%

Klienci kupujący kosiarki samojezdne i maszyny wielofunkcyjne marki STIGA mogą skorzystać z „Leasingu 101%” na wybrane modele. Finansowanie fabryczne uruchomione przez BZ WBK Leasing we współpracy z dystrybutorem marki STIGA - to program, który pozwala nabyć wysokiej jakości sprzęt ogrodniczy. To już kolejny program finansowania fabrycznego w tym roku, którego partnerem finansowym został BZ WBK Leasing.

Więcej »

Wystartował AKPIL FINANCE

Od stycznia br. rolnicy zainteresowani zakupem nowoczesnych maszyn rolniczych firmy AKPIL mogą skorzystać z atrakcyjnego programu finansowania fabrycznego AKPIL FINANCE. Jest to wygodne rozwiązanie pozwalające znacznie szybciej i na atrakcyjnych warunkach cenowych sfinalizować nowe inwestycje w specjalistyczne maszyny rolnicze. Partnerem finansowym programu został BZ WBK Leasing, lider w sektorze finansowania Maszyn i Urządzeń w Polsce.

Więcej »

Ciągniki ZETOR bez odsetek aż na 48 m-cy

W ramach ZETOR Finance od listopada br. klienci sektora agro mogą skorzystać z dwóch nowych atrakcyjnych ofert finansowania ciągników. Nowa oferta to oprocentowanie 0% połączone z okresem finansowania aż do 48 m-cy. Program finansowania fabrycznego ciągników oraz maszyn i urządzeń rolniczych firmy ZETOR, został uruchomiony w 2009 roku i cieszy się dużą popularnością wśród rolników - aż 40% klientów wybiera opcje finansowania fabrycznego.

Więcej »

Nowoczesne finansowanie fabryczne przyczep rolniczych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników, którzy decydują się na zakup przyczep marki METALTECH, od października 2015 r. BZ WBK Leasing uruchomił program Finansowanie METALTECH. To nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu szybko i na atrakcyjnych cenowo warunkach można sfinalizować inwestycje związane z zakupem przyczep. Jest to już trzeci program finansowania fabrycznego w tym roku, którego partnerem finansowym został BZ WBK Leasing, lider w sektorze finansowania Maszyn i Urządzeń w Polsce.

Więcej »

I półrocze 2015 r.: BZ WBK Leasing na drugim miejscu

Według danych Związku Polskiego Leasingu, po pierwszym półroczu 2015 r. BZ WBK Leasing znajduje się na drugim miejscu wśród firm leasingowych, finansując aktywa o rekordowej wartości ponad 1 915 mln zł z dynamiką +40% r/r tj. blisko 27% powyżej rynku.

Więcej »

Nowy program finansowania fabrycznego dla Agro

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników , którzy chcą wygodnie i na atrakcyjnych warunkach sfinansować zakup specjalistycznych maszyn rolniczych, spółka METAL - FACH uruch omiła program METAL - FACH Finan sowanie Fabryczne . Partnerem finansowym został BZ WBK Leasing, lider w sektorze finansowania Maszyn i Urządzeń w Polsce.

Więcej »

Wygodne finansowanie fabryczne dla rolników

Rolnicy decydujący się na zakup pojazdów użytkowych marki ZASŁAW, od lipca 2015 r. mogą skorzystać z atrakcyjnego programu finansowania fabrycznego ZASŁAW Finance. To nowatorskie rozwiązanie pozwala znacznie szybciej i na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych sfinalizować nowe inwestycje w przyczepy oraz naczepy w gospodarstwie rolnym.

Więcej »

Finansowanie polskiego rolnictwa

Z badań AGRIBUS zrealizowanych na zlecenie BZ WBK Leasing przez firmę badawczą Martin&Jacob wynika, że: 92% rolników w Polsce korzysta z różnego rodzaju produktów w swoim banku, blisko co czwarty rolnik w Polsce (24%) finansuje inwestycje w swoim gospodarstwie za pomocą pożyczki gotówkowej, co dziesiąte gospodarstwo w Polsce (10%) korzysta z bankowego finansowania inwestycyjnego.

Więcej »

BZ WBK Leasing z nową ofertą finansowania sektora budowlanego w Polsce

Sektor budowlany, po okresie dekoniunktury odnotowanym między 2012 i 2013 r., przełamuje negatywny trend. Według analityków rynku w najbliższych latach sektor utrzyma dodatnią dynamikę i w samym 2015 r. wzrost może wynieść ok. 10%. Prognozy Związku Polskiego Leasingu wskazują, że rynek maszyn i urządzeń w Polsce w 2015 r. ma urosnąć o 18%. BZ WBK Leasing - lider finansowania tego segmentu środków trwałych w Polsce, w odpowiedzi na potrzeby rynku wprowadza na rynek nową ofertę skierowaną do sektora budowlanego.

Więcej »

BZ WBK Leasing w pierwszej trójce po pierwszym kwartale 2015 r.

BZ WBK Leasing w pierwszej trójce po pierwszym kwartale 2015 r. Z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że po pierwszym kwartale 2015 roku BZ WBK Leasing zajął trzecie miejsce dzięki rekordowej wartości sfinansowanych aktywów 788 mln zł z dynamiką blisko +21% r/r, tj. wyższą niż rynek o niemalże 18%. Cała branża leasingowa sfinansowała środki o wartości ponad 10,5 mld zł, czyli o 3% więcej niż przed rokiem. W samym marcu spółka była liderem, a odnotowany wzrost wyniósł blisko +38% w stosunku do marca 2014 r.

Więcej »

Wszystkie komunikaty »

 

Kontakt dla mediów

Maria Janiak

Maria Janiak
+48 514 816 185
Maria.A.Janiak@bzwbk.pl

 

2017 © BZ WBK Leasing S.A

BZ WBK Leasing S.A. z siedzibą w Poznaniu, adres: ul. Kolorowa 8, 60-198 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000026084, NIP: 521-12-95-779, kapitał zakładowy 250.000.000 zł w całości wpłacony.
Leasing - korzystne finansowanie
W ofercie BZ WBK Leasing są produkty takie jak leasing operacyjny i finansowy oraz pożyczki dla rolników. Firma finansuje m.in. środki transportu: samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe potrzebne w przedsiębiorstwach różnego typu. W ofercie ma także finansowanie profesjonalnych maszyn, urządzeń i linii technologicznych dla różnych branż. Usługi przeznaczone są dla nowoczesnych firm, które cenią sobie rzetelność propozycji finansowej.

Kontakt z doradcą

Obsługa Klienta

Kontakt dla mediów

Dane teleadresowe